333

Конституційна рада Казахстану відхилила законопроект про заборону пропаганди нетрадиційної сексуальної орієнтації


Конституційна рада Республіки Казахстан 18 травня 2015 року прийняла нормативну постанову №3 про невідповідність законопроекту Конституції Республіки Казахстан "Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку" та "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан з питань захисту дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку".

Конституційна рада Казахстану відхилила законопроект про заборону пропаганди нетрадиційної сексуальної орієнтації

Причиною визнання законопроекту невідповідним Конституції, як повідомили у відомстві, стали недостатньо чіткі формулювання.

Один з пунктів відкинутого проекту закону передбачав заборону на інформацію, яка пропагує нетрадиційну сексуальну орієнтацію.

Раніше 27 професійних спортсменів, включаючи відому тенісистку Мартіну Навратілову, заявили, що Казахстан не має права проводити Олімпійські ігри, якщо не будуть скасовані гомофобні закони. Спортсмени закликали президента Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томаса Баха вплинути на Астану, щоб був відкликаний законопроект про заборону "пропаганди нетрадиційної сексуальної орієнтації" і вжиті заходи для дотримання принципів Олімпійського комітету щодо недопущення дискримінації.

Таким чином, Алмати залишається найбільш ймовірним кандидатом на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року. В даний час у міста залишився один суперник - Пекін. З урахуванням того, що в 2008 році в Пекіні пройшла літня Олімпіада, шанси Алмати дуже високі. Місто, яке прийме ігри 2022 року, буде оголошене 31 липня в Куала-Лумпурі. 

У лютому 2015 року Верхня палата (Сенат) парламенту Казахстану схвалила законопроект про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку. До такої інформації, серед іншого, законопроект відносив інформацію, «яка пропагує нетрадиційну сексуальну орієнтацію».

Джерело: informburo.kz

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти