137

Уряд прийняв постанову про ліквідацію Комісії з питань захисту суспільної моралі


27 травня Кабінет Міністрів України одноголосно прийняв постанову про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК). Про це «Телекритиці» повідомило джерело в уряді.

Уряд прийняв постанову про ліквідацію Комісії з питань захисту суспільної моралі

Ліквідація НЕК передбачена ухваленим у лютому законом «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)».

Нагадаємо, 10 лютого Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)» (законопроект Ольги Червакової №1647), який передбачає ліквідацію НЕК як державного органу. 3 березня Президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Згідно з новим законом із закону «Про захист суспільної моралі» виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності НЕК. У законі також зазначається, що контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері культури, кінематографії, податкову політику, митну справу, у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Держкомтелерадіо та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

Для остаточної ліквідації НЕК потрібне було рішення Кабінету Міністрів. У березні Рух «Стоп цензурі!» та РПР-Медіа поширили заяву із закликом до Кабінету Міністрів України завершити процес ліквідації НЕК.

31 березня Кабмін звільнив голову НЕК Василя Костицького за власним бажанням.

2 квітня перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова заявила про те, що уряд затягує ліквідацію НЕК, держава і далі виплачує зарплату 50 співробітникам НЕК. 

Джерело: Телекритика 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти