140

Молдовська ЛҐБТ-організація подала в суд на гомофобну політичну рекламу


ЛҐБТ-організація GenderDoc ініціювала попередній судовий розгляд за звинуваченням в гомофобії Ігоря Додона і очолюваної ним Партії соціалістів (ПСРМ). Організація звинувачує соціалістів у гомофобії та трансфобії, а також у використанні зображення ЛҐБТ-активістів в політичних цілях (йдеться про фото, яке було зроблено під час нещодавнього ґей-маршу в центрі Кишинева).

Молдовська ЛҐБТ-організація подала в суд на гомофобну політичну рекламу

Підставою для цього став передвиборний ролик ПСРМ, де на тлі зображення активістів ЛҐБТ-організації Додон звинувачує уряд в «руйнуванні традиційних цінностей та християнської моралі», повідомляє NewsMaker.md

Передвиборчий ролик ПСРМ, зазначила адвокатеса, з 22 травня транслюється на восьми телеканалах. «Ми направили звернення в суд, в якому просимо призупинити трансляцію передвиборчих відеороликів із зображенням ЛҐБТ-активістів. Нехай вилучать з відео це зображення і транслюють ролики далі», - сказала адвокатеса.

«Експлуатація зображення лесбійок, ґеїв, бісексуалів і трансґендерів для того, щоб звинуватити їх у моральній деградації суспільства і зміцненні забобонів виборців проти ЛҐБТ-спільноти, являє собою акт гомофобії та трансфобії, а також свідчить про відсутність уяви і політичної волі піднімати реальні соціальні проблеми» , - йдеться в заяві GenderDoc.

«Ігор Додон і його команда паплюжать не лише імідж активістів за права ЛҐБТ, а й центру GenderDoc, за що вони будуть притягнуті до юридичної відповідальності. Ми використовуємо всі легальні способи для захисту іміджу ЛҐБТ-спільноти та центру», - запевняє організація.

Депутат від ПСРМ Василе Боля сказав, що про претензії GenderDoc йому нічого не відомо. На питання, чи вважає він звинувачення організації обгрунтованими, депутат відповів запитанням: «А хіба вони [гомосексуали] не призводять до моральної деградації?» «Я особисто проти пропаґанди "гомосексуалізму" і незрозумілих сексуальних зв'язків», - не приховує депутат.

Він також повідомив, що соціалісти нещодавно зареєстрували в парламенті законопроект про заборону "гомосексуалізму", однак на минулому засіданні депутати відмовилися включати його до порядку денного. «Це говорить про те, що серед правлячих партій є лобі "гомосексуалів"», - припустив Боля.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти