294

У Празі з'явився культурний центр пам'яті ЛҐБТ


Вчора в Празі відкрився Центр пам'яті лесбійок, ґеїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛҐБТ). Тут проходитимуть виставки, присвячені історії сексуальних меншин в Чехії, пише metro.cz.

У Празі з'явився культурний центр пам'яті ЛҐБТ

Організатори готувалися до відкриття центру один рік. Перше червня обрали для відкриття невипадково. 147 років тому в цей день в Чехії була зроблена перша відома спроба визнання прав гомосексуалів. Невідомий написав вченому Яну Е. Пуркіне лист з проханням вивчити причини гомосексуальності і вплинути на скасування покарань за гомосексуальність.

Деякий час центр працюватиме в пілотному режимі. Для громадськості він буде відкритий по п'ятницях з 17:00 до 20:00. Бажаючі зможуть відвідати виставку про історію ЛГБТ з експонатами, які, на думку організаторів, ілюструють життя сексуальних меншин в чеському середовищі.

Це малюнки, історичні документи та інші предмети, розподілені по п'яти рубриками: література, емансипація, повсякденність, ідентичність і репресії. Більш докладно про центр можна почитати на сайті www.queerpamet.cz.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти