705

Позиція церковників щодо Маршу рівності


Видання "Новое время" опублікувало коментарі Представників УПЦ Московського Патріархату, УПЦ Киівського Патріархату.

Позиція церковників щодо Маршу рівності

Представник УПЦ МП, Владика Климент, заявив, що Українська православна церква не підтримує і засуджує Марш Рівності, однак закликає не використовувати силу проти учасників акції.

"Звичайно, Українська Православна Церква цього підтримувати не може і засуджує саму цю акцію У той же час, ці питання потрібно вирішувати на рівні міської влади, це не може бути [вирішено] за допомогою якогось насильства або використання сили.", - Сказав НВ Владика Климент.

Україна - правова держава, і ці питання знаходяться в компетенції правоохоронних органів, міліції, прокуратури та міської влади, додав Климент.

"Не знаю, до якої церкви апелює "Правий сектор", до якої релігії. Особисто я не знайомий з їхніми релігійними переконаннями, -. сказав Владика Климент - Звичайно, церква виступає проти того, щоб різні гріхи і пороки, про які в Біблії сказано абсолютно чітко і недвозначно, щоб ці пороки не просто стали нормою, а щоб люди могли б вільно всьому цьому віддаватися. Але ще й у суспільстві створюється враження, що ці вади є якимось геройством і прикладом для наслідування".

Представник УПЦ КП Євстратій Зоря не став приймати ні сторону правих, ні сторону представників ЛГБТ, які закликають церкву відмежуватися від радикально-налаштованих структур. На його думку, позиція мера міста, Віталія Кличка, - найбільш зважена.

"У мене коментарів немає ні для однієї сторони, ні для іншої, - сказав НВ Євстратій Зоря, кажучи про організаторів гей-прайду і ПС -. Тому що я бачу, що і одна сторона апелює до церкви, і інша сторона апелює до церкви. Але я думаю, що найбільш виважена позиція - та, яку заявив міський голова".

Представники Української Греко-Католицької церкви не стали коментувати майбутній Марш рівності.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти