156

Рада Європи критикує Росію за переслідування ґей-прайдів


У Раді Європи розкритикували Росію за недавні заборони на проведення ґей-прайдів.

Рада Європи критикує Росію за переслідування ґей-прайдів

Про це, як повідомили "Європейській правді" у Раді Європи, йдеться у рішенні Комітету міністрів РЄ.

Зокрема, члени комітету оцінили виконання Росією рішення Європейського суду з прав людини у так званій "справі Алєксєєва" і вважають його незадовільним.

"Місцева влада РФ, як і раніше, відкидає більшість запитів на проведення публічних заходів, у тому числі на підставі Федерального закону, який забороняє "пропаганду нетрадиційної сексуальної орієнтації", - йдеться у документі.

При цьому в РЄ закликали Росію вжити конкретних заходів для забезпечення дозволів на проведення ґей-прайдів, якщо немає обґрунтованих причин для їхньої заборони.

Крім того, комітет міністрів запропонував російській владі розробити план дій зі збільшення обізнаності і забезпечення права на свободу зібрань.

Рішення ЄСПЛ за позовом Ніколая Алексєєва до московських чиновників через заборону ґей-прайдів у 2006-2008 роках набуло чинності 11 квітня 2011 року. Свою позицію європейські судді мотивували необхідністю дотримання фундаментальних прав і свобод людини.

Після чергової заборони ґей-прайду, запланованого в Москві на 30 травня 2015 року, організатор заходу, один з лідерів ґей-руху Алексєєв заявив, що негайно проінформує про цю заборону Комітет міністрів РЄ і ЄСПЛ. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти