314

У Варшаві пройшов найбільший в історії Польщі прайд рівності


За даними організаторів, в ході брали участь більше 20 тисяч людей. У кількох місцях їх зустрічали їхні опоненти, поліція не допустила зіткнень.

У Варшаві пройшов найбільший в історії Польщі прайд рівності

У Варшаві пройшов найбільший за всю історію Польщі п'ятнадцятий "Парад рівності". У суботу, 13 червня, тисячі учасників заходу виступили за розширення прав сексуальних меншин. За даними організаторів, в "Параді рівності", брали участь більше 20 тисяч осіб, яких супроводжувало п'ять фур з діджеями.

Зокрема, активісти зажадали прийняття в Польщі закону, який наділяв би одностатевих партнерів правами, аналогічними наявними у пар, які перебувають в традиційному шлюбі.

Девіз параду цього року: «Рівні права - спільна справа».

Цьогоріч у "Параді рівності" брала участь українська делегація. Вона складалась з громадської організації "ТЕРГО" - об'єднання батьків, які мають ЛҐБТ-дітей. Участь батьків стала можливою за підтримки "Фундації Рози Люксембурґ" в Польщі та польської організації "Кампанія проти гомофобії".

Разом з українською групою на прайд в Польщу приїхала Ірина Нагорна, яка представляє Німецьке товариство з міжнародної співпраці в України (GIZ). GIZ підтримує "ТЕРГО" з моменту створення організації. Однією з цілей приїзду представниці GIZ є спільний пошук напрямків розвитку організації.

У кількох місцях учасників ходи зустрічали їхні опоненти, які тримали транспаранти з гомофобними гаслами, але їхня кількість була критично малою. Поліції вдалося не допустити наближення цих груп до учасників ґей-параду і уникнути зіткнень.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти