173

У Ризі стартував EuroPride 2015


У Ризі стартував EuroPride 2015, повідомляє портал Delfi. В рамках EuroPride 2015, яке триватиме до 21 червня, можна буде відвідати прес-конференції, дискусії, виставки та кінопокази. Кульмінацією фестивалю стане парад в центрі Риги, який відбудеться 20 червня.

У Ризі стартував EuroPride 2015

За словами лідера ЛҐБТ-спільноти в Латвії Каспарс Залітіс, очікується, що гей-парад відвідають від трьох до шісти тисяч чоловік з Стокгольма, Осло, Лондона, Амстердама, Нью-Йорка і країн Східної Європи. «Мета заходу - заявити про юридичних та соціальних права гомосексуалів», - сказав Залітіс. Під цими правами мається на увазі, перш за все, дозвіл одностатевих шлюбів. 

Разом з тим, за даними дослідження, проведеного на замовлення Ризької думи, проти гей-параду виступає 75 відсотків рижан. Віце-мер Андріс Амерікс вважає Европрайд «показушним демонструванням себе, яке не сприяє взаєморозумінню в суспільстві». Однак, за його словами, «згідно з Конституцією в Латвії гарантована свобода зборів і маніфестацій». В день проведення ходи організація «Антиглобалісти» планує провести пікет на підтримку традиційних відносин.

Незважаючи на те, що ЛҐБТ-спільнота домагаються дозволу одностатевих союзів, політики Латвії в минулому році заявили, що визнання таких шлюбів у країні неможливо. На території сусідньої Литви, одностатеві шлюби не мають юридичної сили, однак з 2014 року зареєструвати одностатеві шлюби можна в посольстві Великобританії. Іншим шляхом розвитку пішла Естонія: з 2016 року там набуває чинності закон про одностатеві цивільні партнерства для будь-яких двух осіб.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти