167

Спецпредставник США з питань ЛҐБТ відповів, чому ЛҐБТ пріоритет для нього та США


Новопризначений спеціальний представник США з питань прав ЛҐБТІ Ренді Беррі - відкритий гей і заміжній батько двох маленьких дітей - став першим, хто зайняв цю унікальну посаду, не так давно створену Державним департаментом США.

Спецпредставник США з питань ЛҐБТ відповів, чому ЛҐБТ пріоритет для нього та США

Беррі, кадровий дипломат, приступив до виконання нових для себе обов'язків в квітні. Він буде подорожувати по всьому світу з посланням про те, що повага до прав ЛҐБТІ є невід'ємною частиною зовнішньополітичного порядку денного США, повідомляє ShareAmerica.

"Права ЛГБТІ - це права людини, а права людини - це права ЛҐБТІ, - говорить він. - Це основний принцип нашої діяльності. Він простий і надійний".

Державний секретар Джон Керрі в заяві з нагоди 17 травня - Міжнародного дня боротьби з гомофобією, трансфобією і біфобією також підкреслив важливість такого послання.

Сполучені Штати рішуче виступають проти "наростаючої хвилі насильства і дискримінації" щодо ЛҐБТІ, зазначив Керрі, "і ми продовжимо рух до нашої мети - до справедливості та забезпечення рівності для всіх".

В якості спеціального представника Беррі очолить діяльність Держдепартаменту за такими основними напрямками:

  • звернення до урядів усіх країн світу із закликом скасувати закони, що передбачають кримінальну відповідальність за одностатеві відносини;
  • робота з партнерами в інших країнах, що допомагає їм своєчасно реагувати на насильство щодо ЛҐБТІ;
  • робота з урядами, громадянським суспільством та приватним сектором в рамках глобальних програм Всесвітнього фонду рівності, сприяння дотриманню прав ЛҐБТІ;
  • допомогу урядам та іншим інститутам у забезпеченні дотримання загальних прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності.

Одностатеві стосунки досі є злочином майже в 80 країнах світу. Передбачені покарання варіюють від позбавлення волі до смертної кари, при цьому ЛҐБТІ стають жертвами переслідувань, погроз, фізичного насильства і дискримінації.

У недавній заяві віце-президента Байдена було відзначено, що стан справ з дискримінацією ЛҐБТІ в багатьох місцях "реально погіршується", при цьому вони "стикаються з безкарним насильством і жорстоким поводженням з боку поліції, з позбавленням доступу до охорони здоров'я, або з релігійним засудженням і соціальною ізоляцією".

Ця дискримінація дії грубо порушують права людини, тому підтримка прав ЛҐБТІ є важливим пріоритетом політики Сполучених Штатів.

За твердженням Беррі , в різних країнах він має намір застосовувати різні підходи. Він розуміє, що в деяких частинах світу зміни будуть нешвидким, проте повністю відкидає твердження, ніби підтримка прав ЛҐБТІ - це одна з форм культурного імперіалізму або спосіб насадження Заходом своїх цінностей.

"Мова йде про одне з основних прав людини, - вважає Беррі. - Основні права людини не повинні визначатися виходячи з ситуації або культурних традицій; вони не повинні бути предметом для інтерпретації ".

"Більшість країн світу підписали Загальну декларацію прав людини - і це дуже чітке свідчення того, що принцип, яким ми керуємося, - рівне поводження з усіма людьми, - це один з керівних принципів для всіх нас. Це не імпорт із Заходу і не нав'язувані Заходом ідей".

Якщо в Латинській Америці виявляють більше толерантності до ЛҐБТІ, ніж у багатьох інших регіонах, Беррі (служив раніше в дипломатичних місіях в Новій Зеландії, Непалі, Єгипті, Уганді та Нідерландах) згадує, що йому доводилося працювати в таких місцях, "де підтримка Сполученими Штатами рівних прав наштовхувалася на опір".

Але куди б він не прямував, він буде наполягати на тому, що ЛҐБТІ мають "ті ж права і основні свободи, що й інші люди скрізь і всюди".

За його зізнанням, сильним мотивуючим фактором, що спонукає його долати труднощі, пов'язані з новою роботою, послужило батьківство. Він переконаний: його трирічна донька, дворічний син і взагалі діти в усьому світі заслуговують того, щоб рости в світі без нерівності.

Адже, за його словами, "правами людини володіють всі люди, незалежно від раси, етнічної приналежності, ґендеру, інвалідності, сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності".

"Справа в тому, що не існує якоїсь окремої категорії прав для ЛҐБТІ: просто вони мають ті ж права, що і всі інші люди".

Вперед, країна за країною

У червні в якості спеціального представника США Беррі матиме офіційні візити на Ямайку, в Чилі, Арґентину, Бразилію, Уругвай і Домініканську Республіку. Він зустрінеться з активістами, правозахисниками, офіційними особами та представниками приватного сектора, щоб почути про їхні проблеми і розробити стратегії забезпечення прав ЛҐБТІ в їхніх країнах.

Один з очікуваних Беррі питань майбутньої дискусії - правовий захист ЛҐБТІ.

"Перш за все, наша співпраця з громадянським суспільством та правозахисниками в багатьох країнах світу спрямовано на те, щоб законодавство щодо боротьби з дискримінацією та злочинами на ґрунті ненависті відповідало найвищим міжнародним стандартам і надавало адекватні засоби правового захисту - не тільки для спільноти ЛҐБТІ, а й для всіх меншин, які можуть стикатися з дискримінацією", - говорить Беррі.

"Крім того, у багатьох країнах ми співпрацюємо з адвокатами та юридичними фірмами, які безкоштовно надають активістам необхідний доступ до правових ресурсів і консультацій у ході тематичних дискусій в цих країнах".

"Багато країн в Латинській Америці вже давно проводять роботу щодо забезпечення рівності. Я з нетерпінням чекаю по-справжньому активного обговорення з друзями-однодумцями питань дотримання прав ЛҐБТІ".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти