237

Юрій Винничук: Ідеологія "Правого сектору" - це печерна ксенофобія і гомофобія


Про це у своєму блозі на ресурсі "Обозреватель" написав Юрій Винничук - прозаїк, літературознавець, публіцист, лауреат премії "Книга року".

Юрій Винничук: Ідеологія "Правого сектору" - це печерна ксенофобія і гомофобія

"Наші професійні націоналісти, на жаль, набагато кращі провокатори, аніж патріоти. Я тут не маю на увазі тих, хто справді воює на фронті. Але ідеологи "Свободи" і "Правого сектора", мабуть, походять з однієї пробірки. Бо що одні, що другі працюють на картинку російського телебачення, яке з великою охотою демонструє усілякі марші та походи зі смолоскипами, аби пересічний росіянин наочно переконався в тому, що в Україні при владі бандерівці", - заявив Юрій Винничук у блозі на ресурсі "Обозреватель".

Напад праворадикалів на "Маршу рівності" автор назвав "епохальною битвою": 

Після епохальної битви з ґеями "Правий сектор" вирішив 3 липня влаштувати у Києві марш на честь перемоги князя Святослава над хозарами. Як це зараз актуально, як своєчасно і дотепно, розповість нам і світові російське телебачення.

Для "ПС" – це вже норма. Епатувати, провокувати і працювати на ворога, прикриваючись дутим патріотизмом.

Юрій Винничук, також звернув увагу на список депутатів політичної партії "Правий сектор":

"Десяте місце (у списку партії)  тоді займав Петро Іванишин (доктор філологічних наук). Це, можна сказати, гідна зміна товаришці Фаріон і Михальчишину в одному флаконі. Саме Іванишин був родоначальником маргінальної організації "Тризуб", про яку ми чули перед Майданом. Чули і про якісь воєнізовані тризубівські табори, а однак під час найзапекліших боїв не побачили там жодного військового вишколу".

А одного з головних ідеологів "ПС" Виннничук називає агентом КГБ: 

"До свого захоплення націоналізмом хрещений батько (Іванишин) "Тризубу"  займався не надто порядними справами, а якраз самовіддано боровся проти націоналізму, розправлявся з заокеанськими запроданцями, не забуваючи і про літературу: на замовлення КГБ творив закриті рецензії на конфісковані у опозиційних літераторів твори. Ці рецензії опісля фігурували на судах. А потім учорашній вартовий ленінських цінностей створює націоналістичну організацію. Не важко здогадатися на чиє замовлення. Адже кагебісти і агенти КГБ колишніми не бувають".

Пильне око Іванишина завжди нервово сіпалося, коли він чув про ґей-паради.

Григорій Грабович професор Гарвардського університету теж відзначив унікальність Іванишина, заявивши, що таким науковцям не місце в жодному зарубіжному учбовому закладі, пише Винничук:

"А щодо його (Іванишин) поглядів – то це чудовий сплав усього того, що жахає нинішню Європу. Авжеж, саме таких людей треба у парламенті, аби нам та Європа ніколи не світила. Адже новітнього маленького дуче лякає стільки фобій: і сексуальна революція, і неофемінізм, і глобалізація, і постмодернізм, і порнографізм, а до цього ще й "культура геїв і лесбійок". Виявляється, "не без політичного тиску з боку Євросоюзу і США, пропагування гомосексуалізму стало відчутним і в нашій країні". Пильне око Іванишина завжди нервово сіпалося, коли він чув про ґей-паради. Навіть тоді, коли їх організували ригоанали на Майдані. Гомосексуалізму стурбований ідеолог присвячує дуже багато уваги. Цікаво, що Ярош має такі самі погляди і теж виступає проти вступу в ЄС та в НАТО. Таке враження, що за вушком у них сидить Кіріл Гундяєв і тихенько гундосить священні постулати "рускава міра".

Для підтвердження своїх слів Юрій Винничук наводить слова письменника Іллі Стронґовського, який зауважує: "Позиція П. Іванишина – позиція ультраконсервативного ретроградно-націоналістичного радикала з шовіністичними поглядами і брудним язиком. Печерна ксенофобія і гомофобія П. Іванишина тісно переплетена з робітничо-селянським уявленням про літературу й науку".

Повний текст читайте за посиланням.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти