178

Парламент Киргизстану проголосував за заборону пропаганди "нетрадиційних сексуальних відносин" у другому з трьох читань


Депутати майже одноголосно у другому читанні проголосували за прийняття закону, який передбачає кримінальну відповідальність за «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин» в ЗМІ та в інтернеті.

Парламент Киргизстану проголосував за заборону пропаганди "нетрадиційних сексуальних відносин" у другому з трьох читань

Голосування по законопроекту в другому читанні пройшло 24 червня - 90 депутатів проголосували "за", двоє парламентаріїв висловилися "проти". Прийняття акту пройшло без обговорення, яке мало відбутися 19 червня, але також не відбулося.

Тоді депутати не задали жодного питання ініціаторам законопроекту (авторами виступають близько 30 осіб), і відразу відправили його на голосування.

Акт, «який забороняє пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин», був ініційований навесні 2014 року.

Він припускає покарання аж до одного року позбавлення волі, у разі якщо позитивне ставлення до «нетрадиційних відносин» формувалося серед дітей та через засоби масової інформації.

Автори закону майже рік не могли визначити з поняттям «нетрадиційні сексуальні відносини» і лише в лютому 2015 року вони внесли поправку в проект документа, згідно з якою, вони розуміють під цим «сексуальний потяг осіб однієї статі і сексуальні зв'язки між ними».

Акт був написаний на тлі посилення гомофобії в Киргизстані. Про його створення було оголошено 12 березня 2014 року - в той же день, коли група з 100 чоловік провела біля стін парламенту мітинг проти «ґей-пропаганди».

Законопроект викликав критику з боку міжнародних організацій та інших країн. Депутати Європейського парламенту закликали 15 січня цього року киргизьких парламентарів відкликати законопроект.

«Європейський парламент [...] дуже занепокоєний розглядом цього законопроекту і через будь-які дії, які можуть призвести до жорстокого, нелюдського і принизливого ставлення, і закликає всі країни негайно покінчити з криміналізацією гомосексуальності», - йдеться в чернетці резолюції.

Держави-члени Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини також закликали депутатів киргизького парламенту відкликати законопроект і припинити його розгляд.

Ініціатори документу, проте, відмовилися відкликати його і заявили, що критика Європарламенту та Ради ООН - «втручання у внутрішні справи Киргизстану».

Місцеві правозахисні організації назвали законопроект «дискримінаційним». 

Джерело: kloop.kg

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти