238

Неподалік Львова затримали лідерів секти, яка виступала проти ЛҐБТ та за вступ України у Митний союз


У Брюховичах (Львівська область), працівники СБУ затримали п’ятьох осіб, які займали високі посади в організації з назвою «Українська правовірна греко-католицька церква».

Неподалік Львова затримали лідерів секти, яка виступала проти ЛҐБТ та за вступ України у Митний союз

Про це повідомляє "Україна молода". 

Співробітниками СБУ було проведено обшук на території жіночого монастиря в Брюховичах та каплиці псевдорелігійної організації, яка упродовж останнього часу наробила багато галасу у Львові. Її послідовників звинувачують у тому, що вони — члени секти, а самій організації приписують покровителів із Кремля. У соціальних мережах встигли порівняти затриманих за значимістю у насаджуванні проросійських ідей із такими одіозними прізвищами, як Табачник і Медведчук.

«Українська правовірна греко-католицька церква» залишається незареєстрованою та офіційно невизнаною релігійною організацією. У Львові її знають по кількох гучних акціях та заявах, де вірні УПГКЦ виступали проти ювенальної юстиції, гомосексуальної і бісексуальної орієнтацій, висловлювали підтримку владі Януковича у вступі до Митного союзу, протестували проти руху України до ЄС та проти видобутку сланцевого газу на Львівщині. Ця організація на Львівщині більш відома як «підгорецькі отці» (населений пункт Підгірці вважається центром організації, адже там розташовується їхня перша каплиця) або ж «догналіти» (за іменем засновника — Антоніна Догнала).

У Львові організовували «круглі столи», де обговорювали проблему «догналітів», є люди, котрi вивчали незареєстровану організацію, яку на Захiднiй Українi вже встигли охрестити «чорним братством». Наразі відомо, що п’ятеро лідерів УПГКЦ — іноземні громадяни, які колись були служителями римо-католицької церкви у Празі, де їх і назвали групою Догнала. Єпископ офіційно заборонив їм провадити там якусь релігійну діяльність і вислав із Праги. Через деякий час вони потрапили в лоно греко-католицької церкви. Потім до них долучилися ще монашки-василіянки. За кілька років діяльності в Україні їх відлучили від церкви — і у Львові, й у Ватикані.

У березні 2014 року Львівська обласна рада офіційно звернулася до Генпрокуратури, МВС та СБУ з проханням перевірити діяльність організації та заборонити її на території України. Інформацію про обшуки та затримання громадськостi повідомили самі «догналіти». За деякою інформацією зі ЗМІ, трьох затриманих осіб уже вивезли за межі України, ще двоє перебувають в ізоляторі СБУ у Львові.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти