493

21% українців позитивно ставляться до всиновлення одностатевими парами дітей


Соціологічний центр ЦІМЕС з'ясував, як до питання усиновлення дітей гомосексуальними парами ставляться користувачі соціальних мереж з Росії та пострадянського простору. У дослідженні взяли участь 43300 респондентів. Про це повідомляє "Ехо Москви".

21% українців позитивно ставляться до всиновлення одностатевими парами дітей

Цифри показують, що російськомовні користувачі соціальних мереж проти того, щоб представники ЛҐБТ-спільноти мали законне право на усиновлення дітей.

Таку точку зору на проблему мають 61% респондентів. У Росії цей показник виявився очікувано вище і склав 64%. Солідарні з точкою зору росіян у цьому питанні і респонденти з Казахстану (63%) та Білорусі (59%). А от українці опинилися на тлі інших представників країн СНД більш толерантними. Серед них про безумовно негативне ставлення до леґалізації можливості усиновлення дітей ґеями говорив лише кожен другий.

Другою за популярністю була відповідь про швидше позитивне ставлення до даної ініціативи. 15% респондентів вважають, що деякі гомосексуальні пари могли б виховати дітей куди краще, ніж гетеросексуальні. Серед росіян, які поділяють цю точку зору виявилося на 1,5% менше, ніж в цілому по загалу. Серед українців цей показник склав 21%.

Майже 12% респондентів поставилися до можливості усиновлення гомосексуалами швидше негативно, оскільки це може мати поганий вплив на дітей.

Найменш популярним варіантом відповіді на запропоноване запитання стала версія про те, що гомосексуальні пари повинні мати такі ж права, як і гетеросексуальні, в тому числі в питанні усиновлення дітей. Такої точки зору притримуються лише 6% опитаних.

Показники позитивного ставлення в Росії і країнах СНД разюче відрізняються від європейських показників. Так, найбільша підтримка усиновлення дітей ЛҐБТ-парами виявлена ​​в Швеції (65%), а найменша - у Франції (38%). У Великобританії 53% респондентів вважають, що ґей-пари повинні отримати право на усиновлення.

Результати опитування показали, що жінки ставляться до права на виховання дітей гомосексуальними парами більш схвально, ніж чоловіки. Серед представниць прекрасної статі про позитивне і швидше позитивне ставлення сказали 32% опитаних, у той час як серед чоловіків цей показник склав лише 13%.

Що стосується розподілу думок залежно від віку, то можна зробити висновок, що найбільш вороже до можливості гомосексуалів всиновлювати дітей ставляться люди старшого покоління. Якщо серед опитаних 18-24 років цей показник склав всього 57%, то у віковій категорії 45-54 роки про своє негативне ставлення говорили вже 78% респондентів. 

Джерело: echo.msk.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти