96

Віце-президент Європейської комісії виступає за одностатеві шлюби у кожній країні ЄС


Віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс, хоче бачити визнання одностатевих шлюбів в усіх державах-членах ЄС.

Віце-президент Європейської комісії виступає за одностатеві шлюби у кожній країні ЄС

"Комісія повинна йти попереду і спробувати переконати всі держави-члени ЄС прийняти одностатеві шлюби без обмежень", - сказав він на гала-концерті, організованому ILGA-Europe минулого тижня в Брюсселі, повідомляє euObserver.

Віце-президент Європейської комісії не може запропонувати законопроекти про шлюб, оскільки це компетенція національних урядів. Замість цього, Тіммерманс розглядає відкриту підтримку як політичний тиск на європейські столиці.

"Це питання особисто йому дуже близьке, і я думаю, він говорив про це індивідуально з державами-членами ЄС, навіть не думаючи про контекст ЄС", - сказав представник від ILGA-Europe.

Одностатеві шлюби в ЄС діють в Бельгії, Данії, Франції, Люксембурзі, Нідерландах, Іспанії, Швеції і Великобританії (крім Північної Ірландії).

Фінляндія прийняла нове законодавство про рівність шлюбу, але воно вступає в силу з 2017 року. Словенія стоїть на межі прийняття одностатевих шлюбів, але, можливо, доведеться проводити референдум.

Взаємне визнання

ILGA-Європа наполягає на взаємному визнанні шлюбів в рамках «принципу свободи пересування», яка є компетенцією ЄС. Це означає, що шлюб одностатевого подружжя визнаватиметься незалежно від того, де вони живуть в ЄС. Цю ідею підтримав Франс Тіммерманс.

Він сказав, що держави-члени ЄС, де одностатеві шлюби заборонені, повинні "поважати рішення інших країн, в яких шлюб доступний для одностатевих пар". 

ILGA-Europe заявляє, що відсутність такого визнання є серйозною проблемою для пари, наприклад, при зміні місця роботи з компанії у Франції,  на дочірню компанію, яка базується в Австрії.

"Ми бачимо порушення права на свободу пересування в ЄС, тому що відсутність взаємного визнання одностатевих шлюбів підриває весь принцип свободи пересування", - сказав прес-секретар ILGA-Europe.

Діти в одностатевих пар

"Взаємне визнання також повинно поширитися на дітей пари, яка перебуває в одностатевому шлюбі чи партнерстві", - заявила ILGA-Europe.

Якщо одружена пара лесбійок з Данії візьме свою дитину до Італії на канікули, то небіологічна мати більше не матиме жодних прав як матір або в якості партнерки. Якщо біологічна мати і дитина потрапляють до лікарні в Італії, небіологічна мати не матиме жодних юридичних прав на їхнє відвідування чи вирішення питань страхового полісу відповідно до італійського законодавства.

Тіммерманс наголосив що це несправедливо, щодо люблячих батьків.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти