176

Парламент Киргизстану відкликав законопроекти про іноземних агентів і заборону пропаганди ЛҐБТ


Законопроекти про іноземних агентів і заборону пропаганди нетрадиційних відносин відкликані ініціаторами для додаткового обговорення, заявив голова парламентського комітету з міжнародних справ Канибек Іманалієв (фракція «Ар-Намис»), передає прес-служба парламенту.

Парламент Киргизстану відкликав законопроекти про іноземних агентів і заборону пропаганди ЛҐБТ

Сьогодні на пленарному засіданні Жогорку Кенеша вирішено зняти з порядку денного обидва згаданих вище законопроекти і взагалі відкликати їх з розгляду Парламентом. Глава профільного комітету К. Іманалієв пояснив, що обидва проекти законів викликали широкий резонанс серед громадськості та міжнародної спільноти.

«У зв'язку з цим висловлюємо вдячність авторам, які погодилися продовжувати консультації по своїх законопроектах з урахуванням більш широкого кола експертів і наявних позицій в нашому суспільстві», - прокоментував парламентарій.

Проект закону «Про некомерційні організації» був ініцйований депутатами фракції «Ар-Намис» Нуркамілом Мадалієвим і Турсунбаєм Бакіром. Документ передбачав значне посилення контролю над діяльністю громадських та благодійних організацій Киргизстану.

Законопроект проти "пропаганди нетрадиційних" відносин був ініційований великою групою депутатів Жогорку Кенеша. Документом забороняється розповсюдження в ЗМІ фото, відео, текстових матеріалів, які містять відкритий чи прихований заклик до "нетрадиційних сексуальних відносин, таких як мужолозтво, лесбійство та інші форми нетрадиційної сексуальної поведінки".

Крім того обмежується організація та участь у мирних зібраннях, які мають на меті доведення до суспільства будь-яких відомостей, позицій, що стосуються будь-яких форм нетрадиційних сексуальних відносин.

Обидва законопроекти пройшли попереднє обговорення та розгляд у Жогорку Кенеші, сьогодні-завтра вони повинні були пройти голосування в третьому читанні.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти