161

Головою Ради Європейського союзу став відкритий ґей


Люксембург з 1 липня змінив Латвію на чолі Європейського Союзу.

Головою Ради Європейського союзу став відкритий ґей

Держава-голова Ради Європейського Союзу - держава-член ЄC, яка має право прийняття спільних рішень у Раді ЄC. Цим правом наділений уряд країни-голови, обраного на період шести місяців, за попередньо прийнятим списком (за принципом ротації). Прем'єр-міністр країни на шість місяців стає головою Ради Європейського Союзу.

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель вступив в одностатевий шлюб зі своїм партнером, архітектором Готьє Дестене. Таким чином, Беттель став першим лідером серед країн ЄС з гомосексуальною орієнтацією, хто уклав офіційний шлюб. Першою це в 2010 році зробила Йоханна Сігурдардоттір, на той момент прем'єр-міністр Ісландії. Беттель і його чоловік стали одними з перших, хто узаконив свої відносини, після того як в червні 2014 парламент Люксембургу леґалізував одностатеві шлюби і дозволив ґей-парам всиновлювати дітей.

«Я не міг приховувати й придушувати це [свою сексуальну орієнтацію] і бути нещасним все своє життя. Я сказав собі, що, якщо ти хочеш бути політиком і бути чесним у політиці, ти повинен бути чесним, насамперед, із самим собою і прийняти себе таким, який ти є», - заявив Беттель бельгійському телебаченню в ніч перед одруженням.

Беттель займає пост прем'єра Люксембургу з 2013 року, змінивши на цій посаді Жан-Клода Юнкера, який був при владі майже 20 років.

У випадки відпустки чи хвороби, його буде заміщати віце-прем'єр Люксембургу також відкритий ґей, Етьєн Шнайдер, лідер Соціалістичної партії Люксембурга, яка увійшла в коаліцію.

З 1 січня Люксембург передасть головування Нідерландам.

*Рада Європейського союзу - зазвичай згадується як Рада міністрів - поряд з Європейським парламентом, один з двох законодавчих органів Європейського союзу і один з семи його інститутів.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти