110

Вийшов звіт про дискримінацію трансґендерних людей під час процедури «зміни/корекції статевої належності»


Громадська організація "Інсайт" оприлюднила звіт "Документування випадків дискримінації трансґендерних людей у сфері охорони здоров’я в Україні: процедура «зміни/корекції статевої належності» та доступ до медичної допомоги".

Вийшов звіт про дискримінацію трансґендерних людей під час процедури «зміни/корекції статевої належності»

Дослідження було проведене у 2014-2015 роках і видано за фінансової підтримки ILGA-Europe та Open Society Institute. Його можна завантажити двома мовами (українська та англійська), зазначено на веб-сайті громадської організації "Інсайт".

Метою цього дослідження є аналіз дискримінаційної політики та практик щодо трансґендерних людей у галузі охорони здоров'я в Україні — як у сфері доступу до необхідних медичних послуг, пов’язаних з «переходом», так і у інших ситуаціях, пов’язаних з отриманням медичної допомоги.

Дослідження акумулює дані про політики, практики та ставлення до трансґендерів у медичному секторі під час проходження процедури «зміни/корекції статевої належності», котра регламентує юридичне визнання ґендерної ідентичності в сучасній Україні. Дослідження містить аналіз доказів дискримінації, яка впливає на якість життя трансґендерних людей. Метою дослідження є зміцнення та удосконалення правозахисних стратегій зі зміни законодавства України, що регламентує юридичне визнання ґендерної ідентичності, а також розробка інструментів для навчання та співпраці з лікарями та медичними працівниками.

Звіт включає бачення процедури переходу трансґендерними людьми, оскільки їхня думка не часто взята до уваги, тому всім учасницям(-кам) було запропоновано подумати про процедуру в цілому. Трансґендерні люди мали вказати та пояснити, що у діючій процедурі може бути визнане необхідним і корисним, а що слід переробити, видалити, реструктурувати та/або переглянути.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти