160

У Кельні відбувся один з найбільших у світі ґей-парадів


Ґей-парад Christopher Street Day у Кельні відкрила переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст. Учасники мітингували за правову рівність та суспільне сприйняття ЛҐБТ.

У Кельні відбувся один з найбільших у світі ґей-парадів

У Кельні в неділю, 5 липня, відбувся один з найбільших у світі парадів ЛҐБТ Christopher Street Day. Відкрила ґей-парад переможниця пісенного конкурсу "Євробачення" 2014 року від Австрії Кончіта Вурст, повідомляє агентство dpa. "Я тут вперше. Я не усвідомлювала, наскільки великим та неймовірним є Christopher Street Day у Кельні", - зазначила співачка. 

Представники 137 об’єднань і організацій - так багато, як ніколи раніше - пройшли у яскравих костюмах центром Кельна. Раніше організатори повідомляли, що очікують встановлення рекорду гостей у мільйон людей. Учасники мітингували за правову рівність та суспільне сприйняття лесбійок, ґеїв, бісексуальних людей, а також трансгендерів. Гасло цьогорічного параду звучить як "Різноманітність: вчити, навчатись, жити" (Vielfalt: lehren, lernen, leben) та присвячене темі гомо- та трансфобії у школах та вищих навчальних закладах.

"Ми в Центральній Європі маємо привілей в більшості випадків мати можливість святкувати Christopher Street Day", - наголосила кончита Вурст та пригадала протилежний випадок у Стамбулі, коли учасників демонстрації розігнали водометами. "Важливо, аби ми також думали про тих, хто змушений ховатися", - додала вона.

Водночас учасники параду переконані, що навіть у Німеччині сексуальним меншинам живеться не так добре, як у США чи Ірландії. На плакатах учасників було зокрема написано "Рівні права" та "Шлюб для всіх". Як відомо, одностатеві шлюби у ФРН досі не дозволені, натомість ґеї та лесбійки можуть вступити у так зване "одностатеве партнерство", яке юридично багато в чому прирівняно до шлюбу.

Були серед учасників і українські журналісти. 

Джерело: www.dw.com/uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти