488

Російська ґей-пара отримала політичний притулок у Фінляндії


За повідомленнями західних ЗМІ, пара ґеїв отримала притулок у Фінляндії, після того як покинула Російську Федерацію.

Російська ґей-пара отримала політичний притулок у Фінляндії

Ґей-пара Володимир Наумов і Василь Колесніков покинули Росію на тлі зростання гомофобних настроїв, після заборони так званої ґей-пропаґанди у 2013 році. 

Пара торік попросила притулок у Фінляндії, яка межує з Росією, стверджуючи, що вона стикається з дискримінацією в Росії.

Фінська газета Helsingin Sanomat повідомила сьогодні, що заява пари розглянута успішно, і їй буде дозволено залишитися у Фінляндії.

Як повідомляє видання "Фонтанка" Наумов стверджував, що через сексуальну орієнтацію навесні 2008 року на нього був скоєний напад. Наумов тоді був побитий до втрати свідомості і якийсь час провів у лікарні. Правоохоронні органи Росії, за словами чоловіка, відмовилися розслідувати цей злочин. Після того як стало відомо про орієнтацію пана Наумова, його, за його ж словами, побили на робочому місці, після чого він перебрався в Санкт-Петербург.

Колесніков розповів фінським журналістам, що зізнався у своїй орієнтації ще в 11 років, за що його постійно били в школі, а з вчителями йому було важко спілкуватися через їх забобони. Батьки також не розуміли нахилів сина і намагалися його "вилікувати". Потім він переїхав зі свого маленького міста в Барнаул, де заснував щось на зразок міні-ґей-клубу. Однак коли декілька його учасників побили, він вирішив закінчити свою діяльність. У цей час він познайомився з Наумовим і оселився у нього в Санкт-Петербурзі.

Чоловіки наразі мешкають у місті з населенням 60 тисяч людей - Рованіємі (фінська область Лапландія). 

У листопаді минулого року парламент Фінляндії ухвалив ініціативу громадян визнавши шлюб ґендерно-нейтральним.

У лютому президент країни Саулі Нійністьо підписав цю законодавчу ініціативу, яка виникла в результаті написання громадянами петиції, яку підписало більш ніж 167 тисяч виборців. Це перший раз, коли ініціатива стала законом в країні в результаті петиції.

Тим не менш, перші весілля одностатевих пар відбудуться не раніше 2017 року.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти