227

ЛҐБТ-активісти пропонують зміни до Трудового кодексу


Центр інформації про права людини повідомляє, що Рада ЛҐБТ-організацій України звернулася до народного депутата Сергія Лещенка з пропозиціями щодо внесення ознак "сексуальна орієнтація" та "ґендерна ідентичність" до проекту Трудового кодексу України.

ЛҐБТ-активісти пропонують зміни до Трудового кодексу

Активісти просять внести зміни до проекту Трудового кодексу (реєстраційний № 1658).

Ці ознаки пропонують внести до переліку тих, за якими забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема, порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав та свобод. Роботодавцю заборонено вимагати в працівника надати інформацію щодо цих ознак та низки інших - національної належності, віку, майнового стану, особистого життя, політичних переконань.

Також запропоновано додати до тексту кодексу більш чітке визначення сексуальних домагань: "У сфері праці заборонені сексуальні домагання як до жінок, так і до чоловіків. Сексуальні домагання — це дії (поводження) сексуального характеру (включаючи жести, вирази, фізичний контакт, моральний тиск), що є небажаними (загрозливими, образливими) для особи, на яку їх спрямовано, або такими, що прямо піддають таку особу сексуальній експлуатації або спонукають чи примушують її до сексуальних відносин".

Окрім того, зазначається, що стать не може бути визначальною чи значимою характеристикою при прийомі на роботу.

В обгрунтуванні необхідності таких змін до Трудового кодексу громадська організація "Інсайт" зазначає, що за результатами дослідження "Дотримання громадянських прав трансґендерних людей", проведеного організацією, близько 50% респондентів стикалися з проявами цькування у робочих колективах та майже 40% отримували відмову у прийомі на роботу саме через їх трансґендерний статус. Загалом близько 67% трансґендерних людей відчували дискримінацію у трудовій сфері.

Також зазначено, що необхідність встановлення заборони дискримінації трансґендерних людей була визнана на рівні Ради Європи та практики Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, що Єврокомісія закликала українську владу захистити ЛҐБ від дискримінації в трудовій сфері.

У проекті Трудового кодексу, який розміщений на веб-сайті Міністерства соціальної політики України вказано про "недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин та обмеження трудових прав" за ознакою сексуальної орієнтації.

Джерело: humanrights.org.ua

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти