231

Офіс Омбудсмана відкрив провадження щодо переслідування учасників Маршу рівності


Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини відкрив провадження у відповідь на заяву ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" від 9 червня 2015 року щодо функціонування в російській соціальній мережі "ВКонтактє" групи "Zero Tolerance" та переслідування учасників Маршу рівності, який відбувся на початку червня.

Офіс Омбудсмана відкрив провадження щодо переслідування учасників Маршу рівності

Представник Уповноваженого - начальник управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина повідомила, що у справі підбурювання до насильства і дискримінації щодо організаторів і учасників Маршу рівності, яке має місце у групах "Zero Tolerance" і "С14", відкрито провадження і направлено запит на адресу МВС. 

Філіпішина повідомила також, що "необхідність подальших заходів реагування Уповноваженим з прав людини визначатиметься за результатами опрацювання вищеозначеного запиту (представниками МВС)".

Нагадаємо, що у соціальній мережі "ВКонтактє" існує співтовариство "Zero Tolerance", в якому гомофобні радикали оприлюднили фотографії організаторів, учасників Маршу рівності 6 червня і тих, хто його заочно підтримував. 

Днями організатори і учасники Маршу рівності отримали анонімні СМС з текстом: "Підар-орг, не думай що ми про тебе забули, просто є важливіші справи. Дійде і до тебе черга. Чекай".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти