510

Єдиний у світі музей ґей-арту відзначив день народження


Днями в музеї Leslie + Lohman Museum of Gay and Lesbian Art (Нью-Йорк) відбувся традиційний День засновників. Під час святкової церемонії один із них, – Чарльз Леслі, – розповів про історію створення арт-центру.

Єдиний у світі музей ґей-арту відзначив день народження

Чарльз Леслі зі своїм коханим Фрітцом Лохманом почали просувати ЛҐБТ-мистецтво в 1969 р. Того року вони організували першу виставку гей-арту, яку за один вікенд відвідало 200 людей, повідомляє ArtUkraine.

У 1980-х рр. таке мистецтво опинилося на маргінесах через стрімке поширення захворюваності на ВІЛ/СНІД. Родичі художників із гомосекуальною орієнтацією знищували їхні твори, боячись утисків та морального осуду. Леслі та Лохман на деякий час припинили виставкову діяльність, але в 1987 році заснували власний фонд Leslie/Lohman Gay Art Foundation, що займається збереженням і просуванням ґей-арту.

У 2011 р. Leslie + Lohman Museum of Gay and Lesbian Art отримав офіційний статус. Таким чином музей наразі є першим і єдиним у світі ґей-арт-центром. За інформацію з офіційного сайту, його головна місія сьогодні – це «інформування, навчання і розваги в сфері мистецтва, що має стосунок до ґей-ком’юніті».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти