1066

Конституція не включатиме сексуальну орієнтацію в перелік ознак захищених від дискримінації, тому що Рада Церков проти


Сьогодні відбулося чергове засідання Робочої групи з напрацювання пропозицій із конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Конституція не включатиме сексуальну орієнтацію в перелік ознак захищених від дискримінації, тому що Рада Церков проти

Під час обговорення нової статті 41 Конституції України, яка регулює питання заборони дискримінації, виявилося що з Проекту зникла сексуальна орієнтація, як ознака, що заборонена до дискримінації, - повідомляє Єлизавета Кузьменко, ВБО «Точка опори».

Голова робочої групи, суддя Європейського суду з прав людини у відставці та заступник голови Конституційної Комісії Володимир Буткевич, висловився проти нових обговорень цього питання, зазначивши: «Рада Церков має протилежну думку! Це зараз не питання до обговорення. Ваші правки вийдуть приміткою до Проекту».

Про необхідності внесення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності до захищених ознак Конституції, виступили Тетяна Мазур, директорка Amnesty International Ukraine, ВБО «Точка опори», правозахисник та конституційний експерт Харківської правозахисної групи Всеволод Речицький та Роман Лексіков, незалежна студентська профспілка «Пряма дія».

Нагадуємо, що Конституційна комісія створила три робочі групи, які напрацьовують зміни до Конституції України за пріоритетними напрямками реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти