144

В ООН стурбовані нападами на представників сексуальних меншин у Туреччині


В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини глибоко стурбовані недавніми нападами на представників сексуальних меншин у Туреччині, а також проявами дискримінації та насильства щодо лесбйок, ґеїв, бісексуальних і транссексуальних людей в цій країні.

В ООН стурбовані нападами на представників сексуальних меншин у Туреччині

Так, нещодавно в Анкарі з'явилися плакати із закликами вбивати представників сексуальних меншин. А в Стамбулі було скоєно напад на групу молодих ґеїв.

Нещодавно надійшла також інформація про пограбування і зґвалтування правозахисника і засновника правозахисної організації «Червоний парасолька», що займається питаннями сексуального здоров'я, Кемаля Ордека.

При цьому поліцейські назвали напад на Кемаля Ордека «буденним» і, говорячи про нього, використовували дискримінаційні вислови. Вони намагалися переконати жертву не подавати скаргу і не вжили зусиль для того, щоб забезпечити йому захист від нових загроз з боку ймовірних злочинців.

Цим інцидентів передували повідомлення про використання надмірної сили проти осіб, які збиралися взяти участь у 13-му гей-параді в Стамбулі.

Представник Управління Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл закликав владу Туреччини вжити заходів по боротьбі з гомофобними і трансфобнимі насильством і дискримінацією і захистити права сексуальних меншин на мирні зібрання та вільне вираження думок. Він підкреслив, що до всіх жертвам злочинів повинні ставитися з повагою і забезпечувати їм доступ до механізмів захисту, незалежно від сексуальних уподобань.

«Надзвичайно важливо, щоб влада запобігали безкарність за ці порушення прав людини, щоб вони діяли оперативно, ефективно, проводили незалежні та неупереджені розслідування відповідно до норм і стандартів справедливого судового розгляду», - сказав Прес-секретар Управління ООН з прав людини.

У цьому зв'язку Руперт Колвілл вітав виражену Туреччиною в ході універсального періодичного огляду діяльності в галузі прав людини готовність запобігати порушенням прав людини, мотивовані сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю жертви. Управління Верховного комісара ООН заявило, що готове підтримати зусилля Туреччини на цьому напрямку.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти