78

Під Радою мітингували проти появи у Конституції сексуальної орієнтації


Близько двох десятків активістів альянсу «Україна за сім’ю» влаштували під стінами Верховної Ради мітинг щодо неприпустимості видалення з Конституції України визначення шлюбу як «союзу жінки і чоловіка».

Під Радою мітингували проти появи у Конституції сексуальної орієнтації

«Це означає що партнерами можуть бути будь-хто і будь-що», – сказав голова альянсу Руслан Кухарчук. Позицію мітингувальників згодом з трибуни озвучив і народний депутат від «Народного фронту» Михайло Боднар, повідомляє Радіо Свобода

За словами активістів, робочою групою змін до Конституції пропонується видалення зі статті 51 визначення шлюбу як «союзу жінки і чоловіка». Натомість пропонується введення нової статті 35, де буде сказано, що «право на шлюб, створення сім’ї гарантуються законом. Кожен із подружжя має рівні права та обов’язки у шлюбі та сім’ї».

Разом із тим, Конституційна комісія спочатку розширила перелік ознак, заборонених до дискримінації, у тому числі включивши у перелік сексуальну орієнтацію. Однак 7 липня 2015 року зі статті 41 проекту нової Конституції сексуальна орієнтація була виключена.

Заборона дискримінації за сексуальною орієнтацією є серед вимог у процесі візової лібералізації між Україною та ЄС.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти