432

50% опитаних вважають, що в Україні не існує дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації


Про це свідчать дані опитування, проведеного інформаційно-аналітичним центром "Rating Pro".

50% опитаних вважають, що в Україні не існує дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації

Так, на думку опитаних, дискримінація в Україні стосується людей старшого віку (38%) та інвалідів (33%). У той же час найменше вона поширена на сексуальну орієнтацію людини (27%), на стать (21%), на людей молодшого віку (21%), на етнічне походження (18%) або релігійні погляди (14%).

Дослідження показало, що відчуття комфорту у разі, коли представник певної групи буде безпосереднім керівником, є найвищим і завжди менше, коли він буде мером, і ще менше, коли буде президентом. Отже, що вищий ранґ посади, то менша терпимість до різних груп населення, або що вища публічність посади, то консервативніші погляди.

Цікаво, що в Україні показник відчуття комфорту, коли на посаді президента буде людина старшого віку, один з найвищих у Європі. Лояльність до молодого президента — на середньоєвропейському рівні.

Важливо, що респонденти молодшого віку та з вищою освітою виявляють більше терпимості до представників ЛҐБТ. Крім того, люди з вищою освітою краще сприймають представників іншої раси чи етносу на посадах керівника, мера або президента.

Ставлення українців до певних соціальних груп більш неґативне, ніж до етносів чи рас. 84% респондентів неґативно поставилися б, якби дізнались, що їхня дитина зустрічається з особою, яка здолала алкогольну (наркотичну) залежність, 88% — з кимсь, хто перебував у закладах позбавлення волі, 95% — з хворою на СНІД, ВІЛ-позитивною людиною.

Майже 80% опитаних було б соромно дізнатись, що їхня дитина гомосексуальної орієнтації

Дослідження показало певні протиріччя, коли, з одного боку, респонденти кажуть, що в Україні немає дискримінацій, з іншого — самі виявляють певний рівень несприйняття різних груп населення.

Дослідження виконав Інформаційно-аналітичний центр RATING Pro за результатами національного опитування від Соціологічної групи «Рейтинґ». 14–22 травня 2015 опитано 2000 респондентів (особисте інтерв’ю face-to-face) від 18 років і старших. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, реґіонами і типом поселення. Помилка: не більше 2,4%.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти