179

Адмінсуд міста Києва дозволив ще одному трансґендеру змінити документи без небажаного хірургічного втручання


Окружний адміністративний суд Києва виніс ще одне рішення на користь трансґендерної людини і підтвердив право громадян України на зміну запису про стать в документах, що засвідчують особу, без обов'язкового проходження небажаних хірургічних операцій.

Адмінсуд міста Києва дозволив ще одному трансґендеру змінити документи без небажаного хірургічного втручання

Громадська організація "Інсайт" повідомляє, що дозвіл на зміну записів у особистих документах отримала трансґендерна жінка.

Повідомляється, що трансґендерна жінка відмовилась проходити операцію з видалення статевих органів (сім'яників, статевого члена) і тому отримала відмову у видачі медичного свідоцтва, яка була обгрунтована п. 2.1.2 Положення про Комісію з питань зміни (корекції) статевої належності і роз'ясненням ДУ «Інституту урології НАМН України», згідно з якими мінімальний обсяг хірургічного втручання для осіб чоловічої біологічної статі, що мають діагноз F. 64.0 (транссексуалізм) - видалення статевих органів. 

Дана відмова була оскаржена через Адміністративний окружний суд Києва.

10.07.2015 рішенням суду було задоволено заявлені позовні вимоги, - визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у видачі медичного свідоцтва про зміну (корекції) статевої належності; зобов'язати видати медичне свідоцтво про зміну (корекції) статевої належності для подальшого внесення змін до актового запису про народження у зв'язку зі зміною статевої приналежності.

Судом було застосовано положення ст 3, 23, 32 Конституції України; ч.1 ст.8, ч.2 ст.8 Конвенції про захист прав людини та основних свобод; ст. 17 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права і прийнята до уваги практика Європейського суду з прав людини (справа Christine Goodwin (7; I. с. Royaume-Uni, 57) (91; I. с. Royaume-Uni, 71) (93 ; I. с. Royaume-Uni, 73).

Раніше, Адміністративний суд визнав незаконною примусову стерилізацію трансґендерних людей в Україні.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти