212

Українські ЛҐБТ-пари зможуть вимагати шлюбного союзу


Так вважає редактор онлайн-видання "Європейська правда" Сергій Сидоренко, який присвятив цьому блог "ЛҐБТ святкують перемогу в Страсбурзі: рішення, що змінює Європу та Україну".

Українські ЛҐБТ-пари зможуть вимагати шлюбного союзу

У випадку якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким він зобов'язав Італію узаконити союзи одностатевих пар, набуде чинності, воно поширюватиметься також і на Україну. 

Причина в тому, що Україна є членом Ради Європи, тому рішення ЄСПЛ поширюються також на нашу державу.

Окрім того, в судовому органі Ради Європи, членом якої є і Україна, діє прецедентний принцип.

Тому, незважаючи на те, що дія "італійського рішення" в Україні не є автоматичною, у випадку, якщо воно набуде чинності, ЄСПЛ дуже швидко ухвалить також наступні рішення – в тому числі "українське".

"Вердикт щодо Італії є достатньою підставою, щоб ухвалити таке саме рішення за українським позовом, якщо він буде. А що він буде, сумнівів немає", - відзначається в статті Сергія Сидоренка.

Нагадаємо, що днями ЄСПЛ виніс рішення на користь трьох одностатевих пар, які позивалися проти Італії. ЄСПЛ прийняв рішення, яким вимагає від Італії надання одностатевим парам більше прав для узаконення свого союзу.

Страсбург не вимагає від Рима узаконити ЛҐБТ-шлюби і пропонує знайти іншу форму, яка не містить слова "шлюб".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти