671

Польща дозволила трансґендерам змінювати стать без операції


Польський парламент прийняв перший в історії цієї країни закон, який спрощує процедуру зміни (корекції) статевої належності.

Польща дозволила трансґендерам змінювати стать без операції

Авторкою законопроекту виступила перша трансґендерна політикиня - Анна Ґродзька.

252 депутати проголосували "за" її законопроект, який вона вперше представила ще у 2012 році.

Закон підтримали "Громадянська Платформа", "Польська селянська партія", "Союз лівих демократів" та "Рух Палікота". Натомість "Право і справедливість" виступили проти, зокрема Ганна Зелевська зазначила, що «закон загрожує інституту шлюбу».

Відповідно до нового закону, трансґендери, які не перебувають у шлюбі, зможуть подавати заяви на зміну запису про стать у їх документах, без обов'язкового хірургічного втручання.

Проте, трансґендери будуть змушені в будь-якому випадку, для отримання нових документів, подавати два незалежних письмових підтвердження від клінічного психолога чи лікаря про те, що їх ґендерна ідентичність не відповідає біологічній статі.

Тепер для того, щоб цей закон вступив у силу на початку наступного року, він має бути затвердженим Сенатом і підписаний польським Президентом. 

Анна Ґродзька є депутаткою Сейму з 2011 року. 

Депутатка Анна Ґродзька після голосування дала інтерв’ю польському ЛҐБТ-порталу queer.pl, в якому відмітила: "Це був дуже складний процес пошуку союзників та компромісу. Цей закон спрощує юридичні аспекти корекції статі повнолітніх осіб та гарантує повагу до їх гідності. Успіх – це проведення цього закону через Сейм, але попереду ще Сенат та Президент. Це не буде просто, але ми їх переконуємо і будемо потребувати підтримки спільноти".

Нагадаємо, що у травні цього року Сейм у четвертий раз відхилив проведення дебатів щодо леґалізації одностатевих партнерств.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти