218

Прямуючи в Африку, Обама виступив на підтримку прав ЛҐБТ


Всупереч закликам африканських політиків не піднімати цю тему, президент заявив, що люди заслуговують рівного ставлення.

Прямуючи в Африку, Обама виступив на підтримку прав ЛҐБТ

Президент США Барак Обама висловив рішучу підтримку прав сексуальних меншин на африканському континенті, таким чином відкинувши заклики деяких африканських лідерів зберегти свою думку з цих спірних питань при собі.

Обама, який увечері в четвер відправився з Вашингтона з візитом в Кенію і Ефіопію, був підданий критиці з боку правозахисних організацій.

Главу держави наполегливо закликали активно піднімати це питання, коли він прибуде в регіон, який має плачевну репутацію в галузі прав людини.

В інтерв'ю ВВС Обама заявив, що в минулому вони «прямо» обговорювали тему прав ґеїв і лесбійок з африканськими лідерами і має намір зробити це частиною порядку денного і цього візиту.

Відповідаючи на запитання про віце-президента Кенії Вільяме Руто, який критикує права сексуальних меншин в США, Обама сказав: «Так, я не згоден з ним у цьому питанні, адже так?».

«Кожна людина заслуговує справедливого поводження, рівного ставлення перед законом і державою, - сказав Обама. - Це відноситься і до ґеїв, лесбійок і трансґендерів».

Це перший візит чинного президента США до Кенії. Він візьме участь у діловому форумі та зустрінеться з президентом країни Ухуру Кеніатою.

Але для Обами це ще й відвідування країни, де жили його предки. Покійний батько Обами був родом з Кенії, і в інтерв'ю президент згадав, що його родичі раніше жили в Кенії, і тому він знає як несправедливе ставлення до жінок і дівчатк в цій країні стримує її розвиток.

«Думаю, ті ж самі цінності застосовні, коли мова заходить про різні сексуальні орієнтації», - сказав він.

Ряд кенійських політиків і релігійних лідерів відкрито попередили Обаму, що будь-які спроби підняти питання прав ЛҐБТ не будуть вітатися в Кенії, де одностатеві сексуальні відносини можуть призвести до тюремного ув'язнення строком до 14 років.

Після Кенії Обама поїде до Ефіопії, ставши першим президентом США, який відвідав цю країну.

Правозахисні організації піддали критиці план Обами відвідати Ефіопію у зв'язку з положенням політичних дисидентів в цій країні. 

Джерело: www.golos-ameriki.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти