265

Любомир Гузар: Західна Європа переживає кризу моралі - там моральний лібералізм, який намагається виправдати все


Україні слід триматися осторонь від «морального лібералізму», який «намагається виправдати все», країна не повинна потурати рухам за евтаназію, одностатеві шлюби і аборти, вважає верховний архієпископ УГКЦ Любомир Гузар.

Любомир Гузар: Західна Європа переживає кризу моралі - там моральний лібералізм, який намагається виправдати все

Про це Любомир Гузар заявив в інтерв'ю інтернет-виданню ТСН.

Українців лякають тим, що інтеграція до європейського суспільства призведе до поширення ідей одностатевих шлюбів. Як вирішити це складне питання?

"Це питання не складне. Його вирішити дуже просто. Західна Європа переживає кризу моралі - там моральний лібералізм, який намагається виправдати все. Я думаю, від цього нам треба стояти здалека. Ми не повинні наслідувати все, що відбувається у Західній Європі. Є рухи за евтаназію, одностатеві шлюби або аборти. Дуже підкреслюється, що це свобода людини - не можна нічого забороняти, а про Божий закон забувається", - заявив Гузар.

Любомир не вважає одностатеві шлюби "здоровими" та закликає шукати "здорові елементи": "Ми повинні шукати контакти там зі здоровими елементами. Адже є країни у Європі, які протистоять цій ідеології. Це і Польща, Італія, Литва та інші. Крім того, мені здається, ми маємо в Україні дуже позитивний моральний елемент, який повинні плекати, розвивати і посилати в Західну Європу".

А чи не наближаємось ми в такому баченні до антиєвропейської пропаганди в Росії? 

"Потрібно бути дуже обережними, що вони не говорять, а роблять. Вони торгують тим, говорячи, ніби Росія - забезпечення здорового морального розвитку народу. А що вони роблять на кордоні? Потрібно правду говорити і не заплющувати очі. Росія має чудову пропаганду. На Заході дуже багато людей приймає все за правду. Я думаю, що факти покажуть нам, що не все є так, як говориться. Сам факт агресії дуже багато говорить про дійсність".

Нагадаємо, що основою риторики РФ на міжнародній арені є те, що РФ - це остання барикада у захисті "традиційної сім'ї". А у Вільнюсі (Литва), Варшаві (Польша), Мілані (Італія) пройшли масові ґей-прайди. У Литві та Італій йдуть дискусії про легалізацію одностатевих партнерств.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти