295

Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch закликають включити до Конституції заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності


Вперше в історії три найбільші правозахисні організації випустили спільну заяву та закликали Петра Порошенка продовжувати і надалі відкрито й активно підтримувати ідею повної реалізації всіх прав людини всіма людьми в Україні та наполягати на включенні всеохоплюючих антидискримінаційних положень до нової Конституції (стаття 42), включно, з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю в якості захищених ознак та закріплення повної рівності ЛГБТІ перед законом в Україні.

Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch закликають включити до Конституції заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності

Зокрема, організації закликають Президента України забезпечити захист для ЛГБТ-спільноти та включення сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності як чітко зазначених захищених ознак до антидискримінаційних положень нової Конституції.

«ЛГБТ в Україні постійно зазнають дискримінації та насильства, за які дуже рідко наступає відповідальність. Нещодавній приклад – Київський Марш рівності (червень 2015р.), який був затьмарений жорстокими нападами, в результаті яких було поранено майже два десятки правоохоронців та учасників Маршу. Цей напад був чітко спрямований на ЛГБТ і тих, хто підтримує і просуває їхні конституційні права. Цей напад, разом з десятками інших випадків, задокументованих у доповідях організацій «Наш світ» та «Amnesty International» дискримінація та застосування насильства до людей на ґрунті їх сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності є є неприйнятними.

«Виключення ознак СОГІ, які містились в початковому проекті Конституції, зводить нанівець важливу нагоду подати чіткий сигнал для суспільства, що насильство і дискримінація щодо ЛҐБТ є неприйнятними, а також нівелює можливість створити правові підстави для боротьби з таким насильством та дискримінацією. Виключення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності з антидискримінаційного законодавства в 2012 році, із проекту Національної стратегії з прав людини, а також із нового проекту Трудового кодексу, так само є змарнованими», - підсумовують правозахисники про реформи України.

Повний текст заяви англійською та українською мовами.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти