250

В гомофобній Уганді проведуть ґей-прайд


Місцева ЛҐБТ-спільнота Уганди готується до проведення щорічного ґей-прайду, який відбудеться на цих вихідних.

В гомофобній Уганді проведуть ґей-прайд

В цьому році захід має особливе значення - минув рік з часу, як в Уганді Конституційний суд скасував "драконівський" закон щодо більш жорстокого покарання за добровільні гомосексуальні стосунки. 

Місцевий активіст за права ЛҐБТ Річард Лузімбо, який очолює оргкомітет ґей-прайду у цьому році, заявив про суворі реалії для ЛҐБТ-спільноти, яка живе в Уганді.

"Є багато людей, які досі перебувають в таборах біженців у Кенії," - сказав він CNN.

Він назвав щасливчиками тих, хто отримав притулок у країнах Заходу. Активіст вважає, що більшість ЛҐБТ в Уганді тримає сім'я. Він має на увазі не лише біологічну сім'ю, а більш ширше поняття сім'ї як спільноти ЛҐБТ.

Саме тому цьогорічний прайд відбудеться в Уганді під гаслом: "Ми - сім'я". 

"Ми закликаємо ЛҐБТ-людей виходити зі своїми сім'ями, щоб показати, що ґеї мають дітей або прихильників у своїх сім'ях", - додав він.

Місце проведення цьогорічного прайду зберігається у таємниці, аби уникнути сутичок.

В Уганді перший ґей-прайд відбувся у 2012 році. У тому ж році вперше був введений в дію закон про протидію гомосексуальності. 

Ґей-прайд розпочнеться 8 серпня. В рамках нього відбуватимуться фешн-покази, кінопокази і просвітницькі заходи.

У 2016 році в країні відбудуться вибори президента. Колишній глава уряду, який претендуватиме на посаду, Амама Мбазазі в минулому місяці сенсаційно висловився проти гомофобії.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти