166

За п'ять років в Португалії одностатеві шлюби зареєструвало 1,600 пар


ЛҐБТ-активісти задоволені першою п'ятирічкою дії закону про шлюбну рівність, але бачать попереду ще "довгий шлях" боротьби за рівноправність.

За п'ять років в Португалії одностатеві шлюби зареєструвало 1,600 пар

Близько 1,600 пар пар ґеїв і лесбійок поєднувалися шлюбом з моменту вступу в силу в Португалії п'ять років тому закону, що дозволяє союзи між людьми однієї статі.

Закон набув чинності 5 червня 2010 року, а вже через два дні був укладений перший шлюб - між Терезою Піреш і Елен Пайшау, які до того моменту прожили разом протягом восьми років і боролися за те, щоб одностатеві шлюби були можливі у Португалії.

У лютому 2006 року Тереза ​​і Елена подали заяву про заключення шлюб в один з РАГСів в Лісабоні, але їм відмовили. Через чотири роки вони стали першою в історії Португалії одностатевої подружньою парою, яка заключила шлюб на батьківщині.

Через п'ять років вже 1,591 пара зважилася на той самий крок, при цьому, за даними міністерства юстиції, кількість шлюбів між чоловіками (1,060) вдвічі більше, ніж між жінками (531).

Асоціації, які борються проти гомофобії (ILGA Portugal - Союз лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів; "Opus Gay" та ін.), Позитивно оцінюють перші роки дії закону, вважаючи, що Португалія показала хороший приклад боротьби проти дискримінації і забобонів.

За словами керівника "Opus Gay" Антоніу Серзеделу, "багато з шлюбів заключаються з метою узаконення старих відносин, які зводилися до цивільного шлюбу, і часто з міркувань безпеки партнерів. Число офіційних шлюбів могло б бути більше, але багато хто боїться брати на себе пов'язані з ними зобов'язаннями і обмежуються цивільним союзом".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти