178

Організатори ґей-фестивалю в Одесі заперечують причетність до його проведення Путіна і Саакашвілі


Організатори запланованого на 14-16 серпня фестивалю квір-культури «ОдессаПрайд-2015» заявляють, що до його проведення не причетні ні якась швейцарська компанія, ні президент Росії Володимир Путін, ні голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі.

Організатори ґей-фестивалю в Одесі заперечують причетність до його проведення Путіна і Саакашвілі

Як передає УНІАН, про це сьогодні на брифінгу заявила голова організаційного комітету фестивалю Гнна Леонова.

Вона висловила подив з приводу того, що буквально за кілька днів інформація про фестивалі обросла міфами і чутками, «об'єднавши проросійські й так звані національно-патріотичні організації». Зокрема, в питанні неприйнятності проведення фестивалю квір-культури.

«Від імені оргкомітету я заявляю, що будь-яка інформація про причетність якоїсь швейцарської компанії до проведення в Одесі фестивалю - брехня. Будь-яка інформація про причетність російських спецслужб і особисто Володимира Путіна до проведення фестивалю – брехня. Будь-яка інформація про причетність до фестивалю голови Одеської обласної адміністрації, його підлеглих або прихильників – брехня», - заявила Леонова.

За її словами, захід організували виключно громадяни України, які підтримують територіальну цілісність країни. Організаційний комітет «ОдессаПрайд-2015» - ініціативна група з 12 осіб, що відстоює конституційні права і свободи всіх соціальних груп. Вона зазначила, що в оргкомітет входять, як представники спільноти ЛГБТ, так і правозахисники.

Мета проведення фестивалю – боротьба зі стереотипами щодо людей нетрадиційної статевої орієнтації, актуалізація їх проблем й означення норм, законів і інструкцій, які їх дискредитують, налагодження діалогу з владою на регіональному рівні, а також збільшення видимості ЛГБТ-спільноти.

«Ми вважаємо проведення такого фестивалю своєчасним, оскільки намітилась недобра тенденція радикалізації політичного простору України в цілому й Одеси, зокрема. А це призводить лише до погіршення і так дискримінованих людей і збереження політичних спекуляцій на тему прав людини та ЛГБТ», - заявила Леонова.

За її словами, міська влада була поінформована про проведення заходу згідно з чинним законодавством України – заяву на ім'я мера Одеси Геннадія Труханова зареєстровано 29 липня.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти