154

В Україні було здійснене перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності


14 серпня 2015 р. у Києві відбулася презентація звіту "На межі: Вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні" – першого всебічного та докладного дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, що здійснене за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В Україні було здійснене перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності

У ньому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їх імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.

Звіт поєднує в собі свідчення жертв дискримінації зі статистичною та іншою інформацією, щоби надати поглиблене висвітлення проблем дискримінації та нерівності, які були визнані дослідниками як найважливіші для українського суспільства: за ознаками статі, сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності, інвалідності, ВІЛ-статусу, етнічної належності, громадянства, мови, релігії, а також щодо внутрішньо переміщених осіб та певних груп дітей.

Головним висновком дослідження є те, що хоча недавні реформи створили досить міцну законодавчу базу з питань рівності та недискримінації, існують значні прогалини в її практичній реалізації. Поточна суспільно-політична криза в Україні призвела до актуалізації та загострення деяких традиційних проблем у цій сфері та створила нові виклики для держави і суспільства.

Текст звіту можна завантажити українською та англійською.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти