159

У Москві невідомі напали на ЛҐБТ-активістку Ірину Фет


Напад стався в центрі Москви. Ірині Фет розбили ніс

У Москві невідомі напали на ЛҐБТ-активістку Ірину Фет

У Москві двоє невідомих побили ЛҐБТ-активістку Ірину Фет (Федотову). Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Напад стався в центрі Москви, недалеко від будинку, де вона живе. Ірині Фет розбили ніс. Переломів і струсів у неї немає.

У 2009 році Ірина Фет та Ірина Шипітько подали скаргу до Європейського суду з прав людини на відмову російської влади зареєструвати їх шлюб.

Фет також оскаржила адміністративне покарання за пікет 2009 року з плакатами "Гомосексуальність це нормально" і "Я пишаюся своєю гомосексуальністю. Запитай мене про це". Верховний суд Росії скасував призначений Фет штраф, а світовий суд присудив їй 8000 рублів в порядку компенсації морального і матеріального збитку. Це був перший подібний випадок в російській судовій практиці.

У жовтні 2012 року Комітет ООН з прав людини задовольнив скаргу Фет і визнав положення законів Рязанської області про заборону пропаганди гомосексуалізму серед неповнолітніх суперечать двома статтями Міжнародного Пакту про громадянські і політичні права.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти