166

Данія відкрила перший будинок для членів та членкинь ЛҐБТ-спільноти похилого віку


У розпал «КопенгагенПрайд-2015», данська столиця офіційно відкрила двері першого будинки для догляду за гомосексуальними, бісексуальними та трансгендерними громадянами похилого вік.

Данія відкрила перший будинок для членів та членкинь ЛҐБТ-спільноти похилого віку

Про створення будинку для похилих представників та представниць ЛҐБТ-спільноти міська влада заявила в листопаді. Тепер під час «КопенгагенПрайд-2015» відбулося його урочисте відкриття, повідомляє The Local.

"Ми знаємо, що люди похилого віку з ЛГБТ-спільноти повинній йти "назад у шафу", коли вони приходять в будинок престарілих. Люди жили іншим життям - деякі були повністю відкриті, в той час як інші були обережніші. Але в цілому, люди в цьому віці жили у той час, коли було складніше відкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність", - заявила Віві Джелтрап, членкиня об’єднання пенсіонерів Данії, які належать до ЛҐБТ.

"Багато хто вважає, що простіше не відкриватися [про себе в будинку престарілих], ніж в черговий раз боротися за прийняття. Це означає, що ви не маєте можливість бути самим собою. Саме тому потрібне місце, де представники та представниці ЛҐБТ-спільноти можуть відкрито говорити про себе", - додала вона.

Заступниця мера з питань охорони здоров'я, Нінна Томсен, взяла участь в офіційному відкритті дому. Вона сказала, що новий будинок по догляду за ЛҐБТ є частиною широких амбіцій міста, аби те було комфортним для усіх.

"Важливо, що літні люди не заклопотані тим, як сказати про свою сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичності. Ми повинні пам'ятати, що це покоління, якому дійсно довелося боротися, щоб бути прийнятим і тепер ми повинні підтримати їх", - заявила Томсен.

Будинок відкритий для всіх людей, незалежно від їхньої гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти