304

ЛҐБТ-організація закликала Авакова створити підрозділ поліції, який розслідуватиме злочини на ґрунті ненависті


ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" висунала пропозицію до МВС України по створенню окремого підрозділу в структурі Національної поліції, який буде розслідувати злочини на ґрунті ненависті до меншин та різних вразливих груп (ромів, ЛГБТ-спільноти, іноземців, людей з темним кольором шкіри та інші), напади на різні групи, в тому числі, за ознаками сексуальної орієнтації, віросповідання, антисемітські заклики та інше.

ЛҐБТ-організація закликала Авакова створити підрозділ поліції, який розслідуватиме злочини на ґрунті ненависті

Події останніх років показали, що міліції складно розслідувати злочини на ґрунті ненависті. Зокрема, не було порушено жодної кримінальної справи за ст.161 КК України, а всі злочини на ґрунті ненависті кваліфікувались та розслідувались як хуліганство. Жодної кримінальної справи щодо злочинів на ґрунті ненависті так і не було доведено до суду, а порушники не понесли кримінальної відповідальності", - йдеться в заяві організації.

Раніше ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" отримала статистику від Уповноважений Верховної Ради України з прав людини щодо звернень по дискримінації. У ній йдеться, що до Уповноваженого з січня 2015 року надійшло 6 заяв по дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, по трьом з них відкрито провадження.

Всі три зверення - це звернення ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" щодо діяльності радикальних угрупувань в соцмережах та Національної стратегії в сфері прав людини.  Інші невідомі 3 заяви - "щодо негативного впливу пропаганди гомосексуалізму на українське суспільство".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти