189

В Австралії представили законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів


Законопроект, який легалізує одностатеві шлюби, подано на розгляд австралійського парламенту. Однак він має мало шансів на успіх через жорстку позицію прем’єра Тоні Ебботта.

В Австралії представили законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів

В парламенті Австралії у понеділок, 17 серпня, представили законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів, повідомляє Dw.de з посиланням на AFP. Іінціатива належить депутатові від Ліберальної партії прем’єр-міністра Тоні Ебботта Уоррену Енчу. "Цей законопроект розроблений, щоб сприяти об’єднанню Австралії, а не роз’єднанню",- наголосив Енч і додав, що нинішнє ставлення до шлюбу розділяє країну. Дебати щодо законопроекту були відкладені.

Однак документ, зазначає агенція, майже приречений на провал через позицію уряду Ебботта. Прем’єр-міністр країни, який колись навчався на католицького священика, давно виступає проти змін до шлюбного законодавства. На проведеній минулого тижня зустрічі Ліберально-національної коаліції було вирішено, що уряд і надалі дотримуватиметься такої позиції під час каденції нинішнього парламенту, йдеться у повідомленні.

Ебботт у якості компромісу пообіцяв: якщо його уряд збереже владу на виборах наступного року, він дозволить громадськості висловитися з питання ґей-шлюбів на референдумі. Однак останні соцдослідження доводять, що австралійці на наступних виборах віддають перевагу представникам Лейбористської партії, йдеться у повідомленні. Її лідер Білл Шортен пообіцяв легалізувати ґей-шлюби у разі перемоги на виборах.

Опитування: Австралійці "за" одностатеві шлюби

Як повідомляє агенція АР, опубліковане в понеділок у місцевому виданні опитування показало, що більшість австралійців виступають за рівноправність. 69% респондентів підтримують легалізацію одностатевих шлюбів, а проти виступили 25% опитаних. Як зазначається, починаючи з грудня 2011 року, підтримка одностатевих шлюбів зросла на 12%. Опитування, опубліковане в понеділок, 17 серпня, було проведено сіднейською дослідницькою компанією Ipsos. У ньому взяли участь 1402 респонденти. Похибка результатів становить 2,6 відсотка.

Як додає AFP, одностатеві пари в Австралії зараз можуть укладати цивільні союзи або реєструвати свої стосунки в більшості штатів Австралії, однак уряд не визнає ці союзи шлюбами.

Нагадаємо, що у травні традиційно консервативне суспільство Ірландії під час референдуму висловилося "за" легалізацію одностатевих шлюбів. Відтак у червні Верховний суд США легалізував одностатеві шлюби в усіх штатах.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти