87

Голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації розкритикувала Кличка за не підтримку "Маршу рівності"


Про це вона заявила в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода"

Голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації розкритикувала Кличка за не підтримку "Маршу рівності"

Вирішення багатьох питань із протидіїдискримінації передусім залежить від твердості «європейської» позиції політиків, вважає Марія Ясеновська, голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації.

«Політики заграють із громадськістю, намагаючись іти назустріч, зокрема гомофобним настроям. Зокрема, варто згадати те, що відбулося цього року, коли мер Києва не заборонив гей-парад, а сказав, що він зараз не на часі, бо йде війна. А який стосунок має війна до питань гідності? Часто політики позиціонують себе як європейські, але коли мова заходить про дійсно європейські цінності, вони демонструють певне їх не розуміння або намагання відректися від власних слів», – зазначає Ясеновська.

За її словами, останні події, з одного боку, стали поштовхом створення умов для вирішення питань дискримінації, зокрема за ознакою інвалідності. З іншого – створили хвилю націоналістичних настроїв, що загрожують людям інших національностей чи рас. Зокрема, експерт звертає увагу на те, що з початком війни серед українців побільшало негативу до людей, які мають російське громадянство. Хоча ці випадки поки офіційно не фіксовані, але «ситуація говорить про те, що їхня кількість може зростати», додає Марія Ясеновська.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти