162

Національна стратегія з прав людини не містить заборони дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності


На офіційному порталі Президента України опубліковано указ №501/2015 "Про затвердження Національної стратегії з прав людини".

Національна стратегія з прав людини не містить заборони дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності

"Стратегія спрямована на об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та без дискримінації", - йдеться на початку стратегії, але попри це вона не містить жодного пункту, який би прямо забороняв дискримінацію за ознаками гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації.

Стратегія, містить заклики про дотримання і впровадження принципів недискримінації та культура поваги до різноманітності, вживаються заходи з подолання у суспільстві стереотипів, які призводять до дискримінації, забезпечення ефективне розслідування злочинів, вчинених з мотивів расової, національної, релігійної та іншої нетерпимості, та притягнення винних осіб до відповідальності.

Варто зауважити, що Стратегія закликає створити рівний доступ до високоякісної медико-соціальної допомоги наркозалежним особам, людям, які живуть з ВІЛ, особам, хворим на туберкульоз та інші соціально небезпечні захворювання.

Раніше, три найбільші у світі правозахисні організації, такі як Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch заявили:

«Виключення ознак СОГІ, які містились в початковому проекті Конституції, зводить нанівець важливу нагоду подати чіткий сигнал для суспільства, що насильство і дискримінація щодо ЛҐБТ є неприйнятними, а також нівелює можливість створити правові підстави для боротьби з таким насильством та дискримінацією. Виключення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності з антидискримінаційного законодавства в 2012 році, із проекту Національної стратегії з прав людини, а також із нового проекту Трудового кодексу, так само є змарнованими», - підсумовують правозахисники про реформи України.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти