156

У Непалі провели ґей-парад


Активісти та активістки вимагають гарантувати захист від дискримінації для ЛГБТ у Конституції країни

У Непалі провели ґей-парад

Активісти, які захищають права ґеїв, провели парад у столиці Непалу Катманду, пише ВВС. 

Вони вимагають закріпити права представників ЛҐБТ-спільноти у конституції. До барвистої акції із танцями на вулицях міста долучилися сотні людей. Серед іншого вони вимагають законодавчого закріплення права на одностатевий шлюб, на усиновлення дітей ґей-парами, права на купівлю спільної власності та можливість отримувати майно у спадок.

У той час, як гомосексуальність залишається злочином у багатьох країнах півдня Азії, Непал декриміналізував це явище у 2007 році. Цього року у країні дозволили вказували "іншу" стать у паспорті для тих, хто не ідентифікує себе ні з чоловіками, ні з жінками. Однак є нарікання на те, що ці паспорті складно отримати. 

Впродовж останніх тижнів у Непалі відбулася низка протестів проти проекту нової конституції країни. Зокрема представники етнічних меншин стверджують, що основний закон, який має поділити країну на сім федеральних штатів, дискримінуватиме їх і не надає достатньої автономії.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти