56

Богдан Глоба: «Марші – це єдиний інструмент, який допомагає звернути увагу на проблеми ЛГБТ-спільноти»


Виконавчий директор ВБО «Точка опори» Богдан Глоба вважає, що на сьогоднішній день тільки проведення прайдів допомагає викликати дискусію про одностатеві стосунки

Богдан Глоба: «Марші – це єдиний інструмент, який допомагає звернути увагу на проблеми ЛГБТ-спільноти»

За останні два роки ситуація зі злочинами на ґрунті ненависті в Україні погіршилася. Збільшилася кількість злочинів на підставі сексуальної орієнтації. Сформувалися цілі групи, які займаються відслідковуванням ЛГБТ-людей та їх побиттям. Чи доречно в такій ситуації проводити прайди? Богдан Глоба каже, що так, тому що права людей ніколи не давалися просто, вони завжди виборюються.

«ЛГБТ-спільнота хоче мати права, про які більшість людей навіть не замислюються. Ми не можемо залишити коханій людині спадок, прийти до неї в лікарню, прийняти якесь рішення. Ми не можемо поділити майно через суд. Це завжди якась дуже складна і сумна історія. Наприклад, ви прожили все життя с партнером, і партнер помирає. Квартира, яка мала перейти вам у спадок, переходить родичам. І нікого не хвилює, що ви купували цю квартиру разом. Ці питання мають вирішуватися. Бувають ситуації ще складніші. Наприклад, ситуації з родинами, в яких є діти. Має бути закон про соціальне партнерство».

За словами Богдана Глоби позиція міліції та суду в випадку заборони прайдів – це порушення законодавства, адже держава має захищати мирні заходи. І якщо міліція завжди була опозиційна до проведення Маршів рівності, то суд не мав права прийняти заяви від представників релігійних організацій, але при цьому відмовити в прийнятті заяв від громадських організацій. 

«Ми маємо вже у вересні заборонити дискримінацію з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в трудовій сфері. Велика кількість людей не виходить на такі прайди, тому що вони можуть залишитися без роботи. До того ж, українським громадянам слід пам’ятати, що не можна бити людей за те, що вони мають іншу думку. Не подобаються марші – не приходь. Якщо вам не подобаються гей-шлюби, не вступайте в них. Українці дуже освічена та толерантна нація, дискримінація та ксенофобія – це для нас неприродно».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти