279

Валерія Лутковська заявила, що питання, які роз'єднують Україну не можуть бути в Стратегії з прав людини


Про це Уповноваженена Верховної Ради України з прав людини заявила під час засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин яке відбулося 2 серпня.

Валерія Лутковська заявила, що питання, які роз'єднують Україну не можуть бути в Стратегії з прав людини

Виконавчий директор ВБО “Точка опори” і ЛҐБТ-активіст Богдан Глоба засіданні парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, яке відбулося сьогодні, закликав депутатів зреагувати на відсутність заборони дискримінації за сексуальною ознакою та гендерної ідентичності в "Національній стратегії з прав людини".

Він заявив, що це міжнародні зобов'язання України, про які неодноразово говорила Європейська комісія та інші західні партнери та додав про те, як таке ігнорування впливає на відношення до ЛҐБТ:

"Це національне питання, оскільки кожного року, коли держава виключає пункт про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, вона думає, що вона займає нейтральну позицію, бо не приймає гомофобні закони, як в РФ. Насправді, таке ігнорування зчитується праворадикальними рухами, як що дозволено дискримінувати, бити та переслідувати. Ми це бачимо, всі пам'ятають напад на Марш рівності, недавній напад на ЛҐБТ-ком'юніті і всі ці злочини кваліфікуються, як хуліганство, а не як злочини на ґрунті ненависті. Безнаказаність приводить до того, що кількість таких злоинів росте в геометричні прогресії.

На що Валерія Лутковська заявила: "На зустрічі робочої групи, було прийнято рішення, що Стратегія має об'єднувальний характер і не буде містити, ті питання, які роз'єднують державу. Ця стратегія повинна стати провідником для об'єднання держави. Відповідні положення, стосовно сексуальної орієнтації і бороть з проявими сексуальної орієнтації (обговорка по Фрейду) мають бути в "Плані дій уряду" і тут я б просила відповідної уваги".

Григорій Немиря, голова Комітету  з прав людини, також відреагував на заяву Лутковської і заявив: "Питання НАТО? Чи ЄC? Воно роз'єднує чи об'єднує? Безперечно є багато людей, які проти. Я думаю потрібно дивитися на цю ситуацію з точки зору прав людини, а не роз'єдння чи об'єдння країни".

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти