669

Прем'єр-міністр Люксембургу та відкритий ґей Ксав'є Бетель зустрінеться з Володимиром Путіним та відвідає Україну


Сьогодні на прес-конференції, Бетель заявив, що відвідає Москву для зустрічі з Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим, і також він відвідає Україну.

Прем'єр-міністр Люксембургу та відкритий ґей Ксав'є Бетель зустрінеться з Володимиром Путіним та відвідає Україну

Під час зустрічі Бетель планує обговорити українську та сирійську кризу, загрозу глобального тероризму та також еміграційну кризу, оскільки Ксав'є Бетель також представляє Раду Європейського союзу. Протягом шісти місяців Люксембург головує у ній, але вже 1 січня Люксембург передасть головування Нідерландам. Про це повідомляє SputnikNews.com

Держава-голова Ради Європейського Союзу - держава-член ЄC, яка має право прийняття спільних рішень у Раді ЄC. Цим правом наділений уряд країни-голови, обраного на період шести місяців, за попередньо прийнятим списком (за принципом ротації). Прем'єр-міністр країни на шість місяців стає головою Ради Європейського Союзу.

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель вступив в одностатевий шлюб зі своїм партнером, архітектором Готьє Дестене. Таким чином, Беттель став першим лідером серед країн ЄС з гомосексуальною орієнтацією, хто уклав офіційний шлюб. Першою це в 2010 році зробила Йоханна Сігурдардоттір, на той момент прем'єр-міністр Ісландії. Беттель і його чоловік стали одними з перших, хто узаконив свої відносини, після того як в червні 2014 парламент Люксембургу леґалізував одностатеві шлюби і дозволив ґей-парам всиновлювати дітей.

«Я не міг приховувати й придушувати це [свою сексуальну орієнтацію] і бути нещасним все своє життя. Я сказав собі, що, якщо ти хочеш бути політиком і бути чесним у політиці, ти повинен бути чесним, насамперед, із самим собою і прийняти себе таким, який ти є», - заявив Беттель бельгійському телебаченню в ніч перед одруженням.

Беттель займає пост прем'єра Люксембургу з 2013 року, змінивши на цій посаді Жан-Клода Юнкера, який був при владі майже 20 років.

У випадки відпустки чи хвороби, його буде заміщати віце-прем'єр Люксембургу також відкритий ґей, Етьєн Шнайдер, лідер Соціалістичної партії Люксембурга, яка увійшла в коаліцію.

*Рада Європейського союзу - зазвичай згадується як Рада міністрів - поряд з Європейським парламентом, один з двох законодавчих органів Європейського союзу і один з семи його інститутів.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти