198

В Малаві пройде референдум про легалізацію ґей-шлюбів


Президент Малаві Пітер Мутаріка переклав відповідальність за права секс-меншин на населення країни

В Малаві пройде референдум про легалізацію ґей-шлюбів

За інформацією GayStarNews Мутаріка заявив, що населення проголосує за декриміналізацію гомосексуальних стосунків та легалізацію одностатевих шлюбів на референдумі, на якому також буде розглядится питання щодо правового статусу абортів.

На сьогоднішній день, в Малаві притягують до кримінальної відповідальності за одностатеві стосунки. Референдум має захистити права ЛҐБТ, проте такі питання секс-меншин не можуть вирішуватися більшістю. Тим більше, що референдум має низькі шанси на успіх в південноафриканській країні через низький рівень знань населення про права ЛҐБТ.

Деякі правозахисники висловлюють побоювання стосовно того, що не можна ставити фундаментальні права людини на всенародне голосування. Організація Yes Equality планує провести паради й масові заходи з інформування громадськості про проблему і стимулює громадських діячів вийти на захист прав свого населення.

"Кожна людина має право на свободу від дискримінації при здійсненні своїх прав, в тому числі, одружитися та створити сім'ю”, - говорять представники організації.

"Щодо питання про одностатеві шлюби, я знову кажу, що ми залишемо це людям”, - заявив Мутаріка.

Президент Малаві не оголосив терміни проведення референдуму або чи будуть питання декриміналізації гомосексуалізму та одностатевих шлюбів розглядатися як окремі питання на голосуванні.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти