172

Американський суд: у трансґендерних людей є особливе право на притулок


Трансґендерні люди заслуговують особливої ​​уваги при розгляді імміграційною владою США заяв на отримання притулку.

Американський суд: у трансґендерних людей є особливе право на притулок

Трансґендерні люди заслуговують особливої ​​уваги при розгляді імміграційною владою США заяв на отримання притулку. Таке рішення виніс у четвер окружний суд у Сан-Франциско, який вважає, що імміграційна служба помилилася, відмовивши в наданні притулку мексиканці Едіні Авендано-Ернандес на тій підставі, що в Мексиці існує закон про захист ґеїв і лесбійок, пише Радіо Свобода.

«Толерантність до представників однієї сексуальної орієнтації у даній країні не означає терпимого ставлення до всіх представників сексуальних орієнтацій, - постановив окружний суд, - Трансґендерні люди  представляють собою особливо вразливу категорію, так як їх зовнішній вигляд і манера поведінки не відповідають прийнятим у суспільстві традиційним гендерним ролям».

Заявниця показувала, що піддавалася сексуальним знущанням з боку поліції і військових в Мексиці і що в разі повернення на батьківщину може знову стати об'єктом нападів. Окружний суд наказав імміграційній службі задовольнити її клопотання про притулок, виходячи з міжнародної «Конвенції проти катувань та інших видів жорстокого поводження і покарання».

Едіна Авендано-Ернандес народилася і виросла в селі в мексиканському штаті Оахака. З юності відчувала на собі гомофобні образи і жорстокість з боку рідних. У 2000 році незаконно в'їхала до Сполучених Штатів, і через п'ять років почала приймати жіночі гормони. У Мексиці, за її словами, вона була кілька разів зґвалтована поліцейськими.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти