477

Едвард Сноуден виступив проти утисків ЛҐБТ в РФ


Колишній співробітник американських спецслужб засудив Росію за придушення свободи слова та утисків ЛҐБТ-спільноти.

Едвард Сноуден виступив проти утисків ЛҐБТ в РФ

Колишній співробітник спецслужб США Едвард Сноуден розкритикував Росію за придушення свободи слова в інтернеті і негативне ставлення до прав ЛҐБТ. Про це він заявив в в ході церемонії присудження йому норвезької премії імені письменника і гуманіста Б'єрнстьєрна Б'єрнсона. Повідомляє The Guardian.

Сноуден назвав "докорінно неправильним" прагнення російської влади все сильніше контролювати інтернет і приватне життя, а також вирішувати, яким чином людям доречно або недоречно виражати свою любов один до одного.

Сноуден також заявив, що ніколи не планував залишатися в Росії, а просто опинився тут транзитом в той момент, коли американська влада анулювали його паспорт. За його словами, він направив прохання про надання притулку в 21 країну, але ніде не отримав відповіді. Росія для нього фактично була одним з останніх варіантів.

У 2013 році колишній співробітник Центрального розвідувального управління (ЦРУ) та Агентства національної безпеки (АНБ) Сноуден зрадив гласності засекречену інформацію спецслужб США про проведеної ними масової електронної стеженні за мільйонами громадян по всьому світу і про прослуховування політичних лідерів інших країн. Після цього він отримав в Росії тимчасовий притулок, а потім - вид на проживання.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти