214

Бангладеш запускає перший в історії ЛҐБТ-комікс


Борці за права ґеїв в Бангладеші запустили комікс в спробі підвищити обізнаність про тяжке становище ЛҐБТ-людей

Бангладеш запускає перший в історії ЛҐБТ-комікс

Ґомосексуальність раніше був кримінальним злочином в консервативній мусульманській країні, місцеві ґеї мали тримати своє особисте життя в секреті. Тим не менш, найбільша в країні організація, що займається боротьбою за права ЛҐБТ, “Boys of Bangladesh” (“Хлопчики Бангладеш”) сподіваються використати комікс, щоб поширити думку про те, “що люди повинні бути вільні у виборі, кого їм любити”.

"Створюючи комікс під назвою Dhee ми хочемо сформувати сприйняття ЛҐБТ, тому що люди повинні бути вільні у виборі, кого любити. Мова йде про донесення повідомлення для всіх", - сказав Мехназ Хан, один з чотирьох авторів коміксу.

Як повідомляє сайт Pink News, комікс розповідає історію про дівчину, яка закохується в іншу дівчину. Dhee показує різні ситуації, що з нею трапляються і пропонують читачам зрозуміти, що відчувають люди, які не мають прав. Наприклад, в коміксі є думка про самогубство, про те, чи має головна героїня вийти заміж, щоб догодити родині, залишити країну, або залишитися собою та йти за своїм серцем.

Сотні людей прийшли на презентацію коміксу в Британській Раді в Дацці, незважаючи на високий рівень небезпеки й протести консервативних екстремістів. "Ми сподіваємося, що наступного разу така подія відбудеться у відкритому просторі. Ми не хочемо жити в закритому приміщенні і в таємниці”, - сказав громадський діяч Хуші Кабір.

Бенгальське слово Dhee означає “інтелект” та “мудрість”. Комікс планують використовувати на семінарах з прав людини та інших заходах.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти